ZÁKLADY ANALOGOVÉ FOTOGRAFIE

Na rozdíl od digitální fotky je klasická analogová fotografie vždy překvapením, které se nedozvíme hned. Je to fenomén minulosti, který má speciálně dnes pro mnohé své kouzlo a láká nás jej vyzkoušet a umět.

Zaměříme se na klasické zrcadlovky s manuálním nastavením. V průběhu devíti dvouhodinových po sobě jdoucích lekcí se seznámíme se svým aparátem, s tím jak funguje a jej používat, aby fotografie byly takové, jaké o nich sníme. Budeme se bavit o světle, experimentovat s kompozicemi a zátišími, fotografovat v interiéru i exteriéru. Cílem je správně ovládat svůj fotoaparát a vycvičit se ve vnímání detailů, světla a zajímavých momentů ve světě kolem nás a umět je zastavit, tedy zachytit ve fotografii. Závěrem bude v případě zájmu možné vyvolat fotografii v temné komoře, dále fotografovat mužský nebo ženský akt. Zkusíme si vyvolat vlastní film pomocí jednoduchého principu a vybavení, naučíme se jej i skenovat. V poslední lekci se zaměříme na využití materiálu - velmi krátce o postprodukci a využití fotografií pro další tvorbu, budeme také vybírat materiál pro malou vernisáž přímo v artschool.

Bude na vás, jak často budete na kurzu fotografovat. Fotomateriál (filmy, externí vyvolávání) si účastník platí sám. Vyvolávání filmů v rámci kurzu v artschool je zdarma.
 
Je třeba mít vlastní analogový fotoaparát. Při registraci prosím uveďte značku a model.

9 po sobě jdoucích lekcí za 3600 Kč
5 po sobě jdoucích lekcí za 2200 Kč
3 po sobě jdoucí lekce za 1500 Kč

1 lekce = 2 hodiny tvorby

Kurz je vhodný pro všechny od 15 do 99 let.

Základní informace

vedoucí kurzu

datum a čas konání
  1. 1STŘEDA 18:30 - 20:30
max. účastníků
10
min. účastníků
4

cena
400
KURZ ZAČÍNÁ 27. 2. 2019


© Artschool.cz 2012 - 2019|Ateliéry výtvarného umění, architektury a designu pro každého.