LETNÍ VÍKEND S ANALOGEM V MIKULOVĚ

Na rozdíl od digitální fotky je klasická analogová fotografie vždy překvapením, které se nedozvíme hned. Je to fenomén minulosti, který má speciálně dnes pro mnohé své kouzlo a láká nás jej vyzkoušet a umět. Focení v plenéru a následné vyvolání bude zážitek

Zaměříme se na klasické zrcadlovky s manuálním nastavením. Na začátku se seznámíme se svým aparátem, s tím jak funguje a jak jej používat, aby fotografie byly takové, jaké chceme. Budeme se bavit o světle, experimentovat a zkusíme zachytit letní atmosféru jižní Moravy, zejména Mikulov a jeho okolí. Cílem je správně ovládat svůj fotoaparát a vycvičit se ve vnímání detailů, světla a zajímavých momentů ve světě kolem nás a umět je zastavit, tedy zachytit ve fotografii. Druhý den se sejdeme na Botanické v sídle artschool, kde bude v případě zájmu možné filmy vyvolat. Zkusíme si vyvolat vlastní film pomocí jednoduchého principu a vybavení, naučíme se jej i skenovat.

PLÁNOVANÝ PROGRAM
Sraz 10.7.,10:00 Mikulov vlakové nádraží (operativně se domluvíme dle příjezdu vlaku). Seznámení se s fotoaparáty někde ve stínu, první pokusy a oběd v Mikulově nebo v Klentnici (dle situace). Odpolední intezivní focení, technika focení, trénink správného nastaven fotoaparátu, aj. Konec výuky je v 16 hod., odjezd z Mikulova kadždý dle svých potřeb. Další den sraz v 10:00 na Botanické 16 (zadní strana budovy kina Art), zvonek artschool, 2. patro. Vytvoříme si temnou komoru a pokusíme se vyvolat filmy z předešlého dne, odhadovaný konec výuky ve14 hod.

Je na vás, kolik fotografií pořídíte, doporučujeme 2 - 3 kinofilmy. Fotomateriál (filmy, externí vyvolávání) si účastník platí sám. Vyvolávání filmů v rámci kurzu je zdarma.
V případě dotazů k nákupu kinofilmů se nám ozvěte

Je třeba mít vlastní analogový fotoaparát. Při registraci prosím uveďte značku a model. V omezeném množství můžeme foťák i zapůjčit, kontaktujte nás s dotazy

CENA:
celý víkend s analogem, tj. 10 hodin výuky fotografování
2000 Kč celý analogový víkend vč. vyvolávání
1500 Kč pouze fotografování v plenéru s vedením lektora bez vyvolávání v ateliéru

Kurz je vhodný pro všechny od 15 do 99 let.

Místo konání: Mikulov a Klentnice, Brno
Začátek kurzu: 10.7. v 10:00, konec kurzu: 11.7. cca 16 hod.

V ceně kurzu není zahrnut oběd a doprava
Vyhrazujeme si právo na změny v kurzu dle vládních opatření.

INSPIRACE:

http://www.temnakomora.cz/gallery/

https://www.instagram.com/vladimir.schmid/

Základní informace

vedoucí kurzu

Tento kurz již neprobíhá!© Artschool.cz 2012 - 2022|Ateliéry výtvarného umění, architektury a designu pro každého.