STUDIE FIGURY

Cílem celodenního setkání frekventantů bude snaha o studijní uchopení - znázornění lidské postavy, tzn. její správné usazení do formátu, zachycení proporcí a její lineární vyjádření (lektor seznámí s výrazovými možnostmi tzv. plastické linky). Po zvládnutí siluety figury je možno pokračovat stínováním nebo šrafováním, které se zaměří na iluzivní vyjádření hmotnosti, objemu. Pokročilejší se budou pokoušet o osobitější podání, stylizaci a nadsázku.

Je možné použít různé kreslící materiály. Základním výchozím prostředkem bude přírodní uhel, ev. tužka. 

Na závěr workshopu se uskuteční malá přehlídka s bilancí a zhodnocením vytvořených prací. 

/ termín

Sobota 17.8. od 9 do 16 hodin (s hodinovou pauzou na oběd)

/ registrace

Svou účast s uvedením názvu kurzu prosím registrujte předem na adrese info@artschool.cz. Platbu proveďte předem nejpozději do 10.8.2013 na účet 174389124/0300, do zprávy pro příjemce uveďte text ve formátu SF-vaseprijmeni. 

Kurz se rozběhne s počtem minimálně 4 potvrzených účastníků. O průběžném stavu Vás budeme informovat. Aktuální stav: 0/10 přihlášených. 

/ praktické

K dispozici jsou v našich ateliérech papíry a veškeré kreslící pomůcky. 

Dílna je rozdělena do dopoledního a odpoledního bloku. V pauze si můžeme zajít na oběd do nedaleké vegetariánské restaurace.

/ účastníci

Sobotní figura je vhodná pro všechny od 15ti let, pro začátečníky i pokročilé. Tvoříme napříč generacemi! Pro skupiny v rámci jedné rodiny nabízíme množstevní slevu :-)

/ o lektorovi

 doc. akad. mal. Ivan Kříž, letitý pedagog Fakulty výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně, jehož tvorba je uspěšně prezentována na výstavách doma i v zahraničí.  
Základní informace

Tento kurz již neprobíhá!© Artschool.cz 2012 - 2021|Ateliéry výtvarného umění, architektury a designu pro každého.